Најава за журка и гратиси за утре

Уште само 24 часа до најголемиот хип хоп настан кај нас.

Balkan Hip-Hop & R'n'b Fest Vol.1
Balkan Hip-Hop & R'n'b Fest Vol.1

Утре вечер, во Метрополис арената најголемите балкански ѕвезди на едно место, ќе ја забавуваат цела ноќ скопската публика. На едно место ќе ги видиме: CONNECT, EDO MAAJKA,GRU, MARCELO, STRUKA & LUD, CVIJA & ANA MASULOVIC, UBSURT & LORA KARADZOVA, TOKSIKOLOGIJA.

*** WARM UP***

– DJ GOCE (SAF) -Македонија
– DJ PLAYA – Србија

Овој петок клубот COLOSSEUM ви најавува WARM UP парти за првиот “Балкан Хип-Хоп и Р’Н’Б” фестивал кој се случува во сабота на 5-ти февруари во Метрополис арена. Со секоја купена карта за фестивалот и покажување на истата на врата, влезот е бесплатен. Ве очекуваат на загревање, сите заедно да уживаме во она што се нарекува балкански хип-хоп.

Најгрзите три читатели на cOoLTuRa.mk ќе добијат по една карта за утрешниот концерт. Напишете најмалку три артисти кои ќе настапат утре вечер и вашето полно име и презиме, и очекувајте вашето име да биде објавено за добитник на влезница.

You May Also Like